piątek, 31 grudnia 2010

Jak zwiększyć sprzedaż: Wykorzystaj pięć sprawdzony sposobów na szybki wzrost sprzedaży

Jak zwiększyć sprzedaż: Wykorzystaj pięć sprawdzony sposobów na szybki wzrost sprzedaży


Autorem artykułu jest wojciechdudziak




Pytanie o to, jak szybko osiągnąć wzrost sprzedaży - zadaje sobie większość przedsiębiorców i zarządzających. Dziś podzielimy się tym, jak ten wzrost osiągnąć. Mamy na to pięć sprawdzonych sposobów.

Lekcja 8: „Wykorzystaj pięć sprawdzonych sposobów na szybki wzrost sprzedaży”



Sposób 1 – Zidentyfikuj i udostępnij najlepsze praktyki najlepszych sprzedawców
Ustal, którzy sprzedawcy w firmie sprzedają najwięcej. Dowiedz się, jak to robią i zbierz wiedzę w jednym miejscu. Na końcu przekaż wiedzę całej reszcie sprzedawców – niech biorą przykład z najlepszych! Taka wiedza będzie bezcenna - sprawdzona w praktyce, na naszych produktach, z naszymi klietnami. Inna od wiedzy książkowej.

Sposób 2 – Ustal ze sprzedawcami mniejsze cele, z krótszymi terminami
Często cele sprzedawców nie są dobrze ustalone i pozostają tylko na papierze. Ważne, by sprzedawca wspólnie z nami ustalał swoje cele – bo będzie się wtedy czuł za nie odpowie-dzialny. Cele powinny być proste, zrozumiałe, mierzalne, realne, określone w czasie, ale i ambitne. Może lepiej, aby cel dotyczył krótkich, a nie długich okresów. Zamiast celu „w tym miesiącu zwiększ sprzedaż o 20%” można sprzedawcy dać cel „dziś zadzwoń do 11 klientów”. Taki cel go zmotywuje, bo pokaże konkretną pracę do wykonania.

Sposób 3 – Ułóż dobrze proporcję podstawowej pensji do premii za efekty.
Najpierw ustal, czy w Twojej firmie więcej zarobków sprzedawcy otrzymują jako podstawę, czy za konkretne dokonane transakcje.

Unikaj dwóch sytuacji:
1. Podstawa jest za duża, a premia (prowizja) mała – wtedy ludzie rozleniwiają się.
2. Podstawa jest zbyt mała (na początku) – wtedy ludzie nie czują się bezpiecznie. Nowi sprzedawcy nie mają czasu na rozwinięcie skrzydeł.

Sposób 4 – Zidentyfikuj i wykorzystaj niezagospodarowane szanse na rynku
Dowiedz się, co takiego robi Twoja konkurencja, czego Ty nie robisz. Może sprzedaje produkty, których nie masz w ofercie? Może wykorzystuje sposoby sprzedaży, o których nie pomyślałeś? Może zwraca się do klientów, których nie bierzesz pod uwagę? A może na rynku jest szansa, której jeszcze nikt nie zauważył? Wykorzystaj ją! Wyprzedzisz konkurencję i zgarniesz profity!

Sposób 5 – Porozmawiaj ze sprzedawcami
Wspólnie ustalcie jak jest, jak być powinno i co każdy z zrobi, żeby ten stan osiągnąć. Niech to będzie szczera, otwarta rozmowa. Sprzedawcy razem z Tobą stworzą rozwiązanie, dzięki czemu w jego wdrożenie zaangażują się dwa razy mocniej!

Wszystkie te sposoby są proste do wdrożenia i bardzo skuteczne.
Wiemy, bo sprawdziliśmy je w praktyce!


---

Wojciech Dudziak
ASK Analizy Szkolenia Konsulting



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jak zwiększyć sprzedaż: Zbuduj strategię wzrostu sprzedaży

Jak zwiększyć sprzedaż: Zbuduj strategię wzrostu sprzedaży


Autorem artykułu jest wojciechdudziak




Rozwój firmy bezpośrednio wiąże się ze wzrostem sprzedaży. Jeśli zbudujemy jego strategię – wpłyniemy pozytywnie na cały biznes. W celu zbudowania strategii wzrostu sprzedaży należy skupić się na pięciu krokach

Lekcja 7: „Zbuduj strategię wzrostu sprzedaży”



Krok 1 – Analiza i diagnoza stanu obecnego
Diagnozujemy dwa kluczowe tematy:
· Organizację sprzedaży w firmie – Jak kompetentni są pracownicy? Jak sprawne są procesy? Jak skuteczne są działania sprzedażowe?
· Otoczenie firmy – Jak atrakcyjny jest rynek i jak się zmienia? Co jest najważniejsze dla klientów? Czym wyróżnia się konkurencja i jakie ma plany?

Krok 2 – Weryfikacja sił sprzedażowych
Ustalamy, jakie mamy możliwości. Określamy jakimi pieniędzmi, pracownikami i zasobami dysponujemy. Narzucamy sobie ramy, w których będziemy budować strategię.

Krok 3 – Zdefiniowanie celów sprzedażowych
Wiemy już jakie mamy możliwości (krok 2) oraz jaka jest sytuacja (krok 1) – teraz przychodzi czas, żeby ustalić konkretne cele sprzedażowe. Powinny być realistyczne, ambitne, mierzalne, zrozumiałe i z konkretnymi terminami.

Krok 4 – Opracowanie strategii rozwoju sprzedaży zgodnie z celami
Do celów opracowujemy całą strategię – określamy jak chcemy je osiągnąć, na czym się skupiamy, co jest najważniejsze, jakich zasobów użyjemy, jak będziemy się poruszać na rynku, by wygrywać z konkurentami.

Krok 5 – Przełożenie strategii na plan działania i monitorowanie realizacji
Konkretyzujemy strategię tak, żeby móc wdrożyć ją w praktyce. Formułujemy konkretne zadania. Do każdego przyporządkowujemy właściwych ludzi. Za każde zadanie musi odpowiadać konkretna osoba! Monitorujemy zmiany i na bieżąco wprowadzamy odpowiednie korekty.

Jeśli dokładnie przejdziemy wszystkie 5 kroków, nasz wzrost sprzedaży oprze się na solidnych fundamentach. Wiele razy było tak, że firmy po przejściu całego procesu odnotowywały ponad 50-procentowy wzrost sprzedaży, mierzony rok do roku!


---

Wojciech Dudziak
ASK Analizy Szkolenia Konsulting



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jak zwiększyć sprzedaż: Wybierz właściwy wzrost - ekstensywny lub intensywny

Jak zwiększyć sprzedaż: Wybierz właściwy wzrost - ekstensywny lub intensywny


Autorem artykułu jest wojciechdudziak




Wzrost sprzedaży w firmie zawsze jest dobry, bez dwóch zdań! – ale pod jednym warunkiem: nie będziemy ponosić strat spowodowanych kosztami zrealizowania owej sprzedaży.

Lekcja 6: „Wybierz właściwy wzrost - ekstensywny lub intensywny”


Sprzedaż może rosnąć na dwa sposoby – ekstensywnie albo intensywnie. Czasem będą one funkcjonować równolegle, obok siebie, czasem trzeba się będzie zdecydować na jeden znich. Warto wiedzieć jak dokonać dobrego wyboru!

Wzrost ekstensywny:

Ma miejsce wtedy, gdy firma zwiększa zasoby, jakie przeznacza na sprzedaż. Wkłada w nią więcej pieniędzy, zatrudnia więcej ludzi, poświęca więcej czasu i uwagi. Dzięki tym działaniom ma lepsze wyniki i coraz więcej klientów.

Wzrost intensywny:

Jest wtedy, gdy firma zwiększa efektywność wykorzystywania zasobów.
Inaczej mówiąc: zasoby są intensywniej wykorzystane. Lepsza jest skuteczność oraz wyższy zwrot na inwestycjach. Więcej telefonów kończy się umówieniem na spotkanie, a więcej spotkań podpisaniem kontraktu. Klienci kupują za większe pieniądze.

No właśnie...
...jaki typ wzrostu zastosować? Dzięki doświadczeniom współpracy z klientami możemy wyróźnić najważniejsze sytuacje.

Wzrost ekstensywny warto stosować, gdy:
- rynek się rozwija i rośnie popyt na nasze produkty
- wielu dobrych sprzedawców czeka na zatrudnienie
- sprzedawany produkt jest nowy, unikalny, konkurencja na razie mu nie zagraża
- firma znajduje się w fazie wzrostu
- są dostępne fundusze na rozwój, produkcję, zatrudnienie

Wzrost intensywny warto stosować, gdy:
- rynek sie kurczy i popyt na nasze produkty maleje
- coraz trudniej o zatrudnienie najlepszych sprzedawców
- produkt jest starszy, bardziej znany, z dużą konkurencją
- firma znajduje się w fazie dojrzałości

Warto na bieżąco monitorować sytuację i dopasować do niej odpowiedni typ wzrostu.


---

Wojciech Dudziak
ASK Analizy Szkolenia Konsulting



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

czwartek, 30 grudnia 2010

Jak zwiększyć sprzedaż: Opanuj cztery żywioły sprzedaży

Jak zwiększyć sprzedaż: Opanuj cztery żywioły sprzedaży


Autorem artykułu jest wojciechdudziak




Cztery żywioły sprzedaży® są naszym autorskim modelem, dzięki któremu w prosty sposób poznacie cztery najważniejsze siły rządzące sprzedażą.

Lekcja 5: „Opanuj Cztery Żywioły Sprzedaży”


Ziemia – Znajomość rynku

Obrazek

Jest to podstawa, na której opieramy działania sprzedażowe. Trzeba „twardo stąpać po ziemi, a nie bujać w obłokach”, czyli znać rynek - wtedy łatwo jest się nam po nim poruszać – ceny, produkty, działania konkurencji. Wiedza daje bezpieczeństwo i bardziej skuteczne działania. Dzięki niej sprzedaż budujemy „na skale”. Bez niej jesteśmy zdani na ślepy los.

Woda – Produkt

Obrazek

Produkt, tak jak woda, daje życie: dajmy spragnionemu (klientowi) tego, czego potrzebuje. Będzie wdzięczny – a my wygraną mamy w kieszeni! Im „klarowniejsza woda” czyli wyraźniej widoczne zalety i korzyści produktu, tym łatwiej będzie go sprzedać. Zatem dopasujmy produkt do pragnień klientów.

Ogień – Sprzedawca

Obrazek

Sprzedawca ma być jak ogień – aktywny, żywy, dynamiczny, reagujący na to, co mówi klient, radosny, magiczny. Wszędzie, gdzie się znajdzie, powinienien zarażać swoim zaangażowaniem i entuzjazmem. Powinno bić od niego ciepło i światło, takie jak to bijące z ogniska. Swoim wewnętrznym ogniem porywa wtedy potencjalnych klientów.

Powietrze – Sprawna organizacja

Obrazek

Sprawna organizacja to taka, w której jest ruch – zgodny z potrzebami i zasadami – jak ruch powietrza według praw fizyki. To organizm, który tchnie świeżym powietrzem, jest przewietrzony, prężny – nie ma w nim stojącego, zatęchłego powietrza, bo kanały się zatkały i sa zatory. Sprawna organizacja wspiera sprzedaż tak dobrze, jak wiatr pcha żaglowiec. Po prostu robi swoje. To dzięki powietrzu może palić się najważniejszy ogień w firmie – ogień naszych sprzedawców! Bez powietrza ogień przygasa...

Wszystkie cztery żywioły są cały czas obecne i muszą ze sobą współpracować przy sprzedaży

Wykorzystując Cztery żywioły sprzedaży® warto zanalizować sprzedaż w firmie. Ustalić, który z żywiołów wymaga największego udoskonalenia i na nim się skupić.

Stąpaj po ziemi! - Daj wodę spragnionemu! – Przewietrzaj twoją organizację! – Rozpal ogień, który przyciągnie klientów!


---

Wojciech Dudziak
ASK Analizy Szkolenia Konsulting



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jak rozmawiać z klientem

Jak rozmawiać z klientem


Autorem artykułu jest Wioletta Sikora




Rozmowa z klientem to sedno sprzedaży. Jak skutecznie przekonywać do swoich racji. Nawiązać nić porozumienia z klientem i sprawić by Cię polubił. Zbadać potrzeby klienta. Rozpoznać sygnał, w którym Twój klient jest gotowy do zakupu.

Dlaczego klienci w ogóle dokonują zakupów ?


Chcą zaspokoić swoją potrzebę. Rozwiązać problem poprzez wejście w stan posiadania danego przedmiotu.


Kontakt emocjonalny z klientem


Klient decydując się na konkretny zakup oczekuje, że zaoszczędzi swoje pieniądze i czas, oraz że nabywa towar najwyższej jakości. Osoba, której coś sprzedajesz musi się czuć swobodnie w twoim towarzystwie. Relacja miedzy kupującym, a sprzedającym opiera się na zasadach zaufania. Aby współpraca była długofalowa musi istnieć zbieżność co do wyznawanych wartości i metod pracy, możliwość przekazywania poufnych informacji, oraz wyjaśniania różnicy zdań.


Kontrolować myślenie


Przy pierwszym spotkaniu, stres może powodować demobilizujące myślenie. Nie ulegaj im, nie podążaj za nimi, odwróć uwagę. Wychodź z założenia, że jesteś osobą, która może pomóc rozwiązać problemy klienta. Jeśli zauważasz niechętny wyraz twarzy, podejrzliwe spojrzenie, jakieś zniecierpliwienie w gestach to nie Ty jesteś przyczyna tych reakcji, Ty jesteś kimś, kto pomoże się uporać z problemem. Wykaż zrozumienie i zainteresowanie, na wstępie porozmawiaj w niezobowiązujący sposób. To spowoduje nawiązanie kontaktu emocjonalnego. Luźna rozmowa powoduje nawiązanie więzi zaufania.. Jednocześnie buduj cały czas swój wizerunek profesjonalisty. Klient musi widzieć w Tobie osobę z którą znajduje wspólny język. Unikaj frazesów, ale tez tematów trudnych i kontrowersyjnych. Pomów o zainteresowaniach klienta.


Twoje zachowanie powinno kojarzyć się z takimi cechami, jak pewnosc siebie, opanowanie i profesjonalizm. Nie oznacza to wcale, że musisz w rzeczywistości to wszystko odczuwać – po prostu postępuj tak, jakbyś to czuł naprawdę.


Psychologiczne znaczenie gestów


W stosunku do nowo poznanej osoby odnosimy wrażenia z poprzednich, podobnych spotkań. Najczęściej snujemy domysły i przypuszczenia, na zasadzie skojarzeń. Myśli te nie są wypowiadane. Rozmowę zaczynamy od formułek grzecznościowych. Aby własne doznania ułożyć w logiczna całość stosujemy przetwarzanie wzrokowe, słuchowe i dotykowe.


Wzrokowcy – myślą w formie obrazów, źródłem informacji jest dla nich to co mogą zaobserwować, zapamiętują to i przetwarzają w postaci filmu. Charakteryzuje ich szybkie mówienie i kamienny wyraz twarzy. Rozmawiając z taka osobą należy używać zwrotów „proszę sobie wyobrazić”, podsuwać do obejrzenia foldery i zdjęcia.


Słuchowcy – wyczuleni na ton i tembr głosu, wolą gdy ktoś inny przejmuje inicjatywę w rozmowie. Zapamiętują na zasadzie skojarzeń słownych.


Dotykowe przetwarzanie informacji – charakteryzuje intuicja i wrażliwość, rozpoznają stan nastroju. Informacje przetwarzają za pomocą czucia, dotyku. Posługują się słownictwem typu „czuję, że …”, „trzymam rękę na pulsie”.


Te trzy rodzaje przetwarzania informacji sprawiają pewną trudność w nawiązaniu kontaktu emocjonalnego z klientem do momentu, aż sobie uświadomimy jakim rodzajem posługuje się nasz rozmówca.
To klient powinien mieć prawo ustalić taką przestrzeń w której czuje się komfortowo i swobodnie.


Przy nawiązywaniu kontaktu emocjonalnego z klientem Twoim wyzwaniem będzie zachowanie elastyczności w działaniu. Im bardziej umiesz się dostosować do rozmaitych zachowań klientów i pomagasz im poczuć się swobodnie, tym częściej będziesz miał okazję, by sprzedać więcej swoich usług lub towarów.


Na właściwą komunikacje miedzy ludźmi największy wpływ – 55% – ma niewerbalny język, czyli mowa ciała, gesty, zachowanie, wygląd. W dalszej kolejności – 38% – tonacja głosu i słowa – 7%.


O tym jakie wrażenie na Twój temat wytworzy sobie w umyśle klient decydują 3 pierwsze minuty spotkania. Może być ono pozytywne lub negatywne, potem już tylko jest poszukiwanie faktów potwierdzających wyrobiona opinię.


---

Prawo sukcesu


Psychologia w biznesie


Podświadomość Nieruchomości Mądre bogate dziecko


Jak robić pieniądze



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jak za pomocą szkoleń i konferencji zbudować prestiż firmy

Jak za pomocą szkoleń i konferencji zbudować prestiż firmy


Autorem artykułu jest Anna Kowalik




Żyjemy w czasach, gdzie biznes nieodłącznie związany jest z marketingiem i odwrotnie. Stworzenie rozpoznawalnej marki, pozytywnie kojarzącej się z przedsiębiorstwem to juz połowa sukcesu firmy.

Każdy biznesmen wie jak ważne są kontakty z innymi ludźmi i to nie tylko obecnymi czy potencjalnymi klientami, konkurencją ale i pracownikami. Wszyscy powinni postrzegać nasza firmę jako sprawne, nowoczesne, zadbane i silne przedsiębiortwo. W celu zbudowania takiego wuzerunku organizuje się rozmaite szkoelnia i konferencje. W powyższym kontekście, kluczową role odgrywa więc miejsce, w którym zdecydujemy się zorganizować spotkanie. Sale konferencyjne, które wybieramy na spotanie z klientem, prasą, konkurencją czy partnerami powinny byc na jaknajwyższym poziomie. Często organizuje się je w luksusowych hotelach, dzięki czemu uczestnicy kojarzą organizatora - nasza firmę z dostatkiem. W ich oczach stajemy się silnym, zamożnym patnerem, znaczącym na rynku i z dużymi możliwościami rozwoju, produkcji, poszerzania horyzontów.


Coraz częściej jako miejsce takiego meetingu wybiera się ośrodki Spa czy Wellnes. Sąsiedztwo takich obiektów nie jest przypadkowe. Uczestnicy moga skorzystać z dobrodziejstw, zabiegów jakie oferują, zdarza się, że nawet na koszt organizatora.


Powstały nawet wyspecjalizowane ośrodki konferencyjne, zlokalizowane nie tylko w dużych miastach, centrach biznesu ale i w atrakcyjnych przyrodniczo rejonach. Nikogo nie dziwi już, że na miejsce spotakania biznesowego wybiera się elegancki hotel, położnoy w górach czy nad jeziorem.


Organizacja konferencji na odpowiednim poziomie, angażującej uczestników, nie jest tak prostym zadaniem jak by się mogło wydawać. Nierzadko przedsiębiorstwa korzystają w tym zakresie z pomocy doradców, profesjonalistów, którzy od A do Z zaplanuja całe przedsięwzięcie i wezmą pełną odpowiedzialność za osiągnięty efekt.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 28 grudnia 2010

Gotówka za złoto? Jasne!

Gotówka za złoto? Jasne!


Autorem artykułu jest Bartek Koplin




Cena złota w ciągu ostatnich 10 lat rośnie. Jak podają źródła finansowe, cena złota, nawet przy cenach minimalnych, pnie się w górę. Warto więc pomyśleć o sprzedaży złota właśnie teraz, gdyż może to być dodatkowym i to całkiem sporym zastrzykiem gotówki, szczególnie przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

cena-złota
Źródło: www.kitco.com

Od czego zacząć?


Jeśli masz w domu złote przedmioty warto je zamienić na gotówkę. Z wyceną złota najlepiej zgłosić się do profesjonalnego źródła jakim jest np. firma wyceniająca złoto. Czemu profesjonalny skup złota a nie jubiler? Po pierwsze, internetowy skup złota odciąża z wszelkich formalności. Wysyła kuriera na swój koszt. Do jubilera niestety trzeba się pofatygować. Co więcej w sytuacji gdy zmienisz zdanie, po transakcji, jubiler nie zwróci Ci sprzedanego złota, natomiast w internetowym skupie złota masz 10 dni na rezygnację i odzyskanie całego swojego złota. Zwrot odbywa się również przez kuriera, na koszt firmy. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje czytelna i prosta umowa.

Krok po kroku.


Pomyśl ile może być warte Twoje złoto. Jeśli posiadasz nieużywaną lub uszkodzoną biżuterię, złoto dentystyczne, sztućce lub inne złote akcesoria, wymień je na gotówkę. Telefonicznie lub mailowo zamów bezpłatną paczkę zwrotną. Paczka zawiera: instrukcję, specjalną bezpieczną kopertę, 2 egzemplarze umowy wraz z regulaminem oraz wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Po przygotowaniu paczki wystarczy zamówić bezpłatnego kuriera i poczekać na wycenę wysłanego złota. Paczka jest pozbawiona wszelkich specjalnych oznaczeń, nie zdradzając swej cennej zawartości, więc nie ma powodu do obaw. W celach bezpieczeństwa procedura wyceny złota polega na stworzeniu dokumentacji przesłanej paczki poprzez sfotografowanie jej zawartości, oraz na zbadaniu zawartości metalu szlachetnego specjalistycznymi metodami. Wycena wysłanego złota dokonywana jest poprzez profesjonalne metody (test elektroniczny, metoda przybliżona badania metali szlachetnych na kamieniu probierczym, rentgenowskie badanie fluoroscencyjne), jakimi nie zawsze dysponują jubilerzy lub lokalne skupy złota. Wypłata gotówki za wysłane złoto następuje w ciągu 48 godzin od jego wyceny. Sposób płatności zależy od preferencji Klienta.

Od strony bezpieczeństwa na pierwszy rzut oka widać dbałość o każdy szczegół. Dane osobowe są chronione i nierozpowszechniane. Sama paczka ubezpieczona jest na 1500 PLN (Klient ma prawo dodatkowo ją ubezpieczyć na wyższą kwotę), jej trasa monitorowana, a zawartość udokumentowana.

Jak widać, zdobycie dodatkowej gotówki nie jest wcale takie trudne, tym bardziej gdy mamy do czynienia z bezpieczną i profesjonalną metodą na powiększenie domowego budżetu. Wystarczy trochę przedsiębiorczości przeistoczyć w czyn, a wymarzone złotówki staną się jak najbardziej realne.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Od pomysłu do biznesu

Od pomysłu do biznesu


Autorem artykułu jest Bartłomiej Jakubowski




Zanim zdecydujesz się otworzyć własny biznes, pamiętaj o znalezieniu i analizie pomysłu na biznes. Ponadto powinieneś napisać biznes plan, który zminimalizuje ryzyko niepowodzenia.

Pierwszym krokiem, który należy postawić to znalezienie pomysłu na biznes. Dobry pomysł na biznes charakteryzuje się:
- rentownością - realizacja pomysłu musi dawać dochody w przeciwnym razie nie warto otwierać własnej firmy,
- innowacyjnością - pomysł powinien wnosić coś nowego na dotychczasowy rynek, niekoniecznie musi to być produkt, którego dotychczas nie było - może być ulepszona wersja, która w inny sposób realizuje potrzeby klientów lub daje im dodatkowe wartości,
- odzwierciedleniem osobowości przedsiębiorcy - jeśli pomysł na biznes odpowiada doświadczeniu, osobowości i pasji właściciela firmy, jest bardzo prawdopodobne osiągnięcie sukcesu.


Po znalezieniu (najlepiej kilku) pomysłów na biznes, należy wybrać jeden - najlepszy i wziąć się za pisanie biznesplanu. Profesjonalny biznesplan pomoże zminimalizować ryzyko porażki, dzięki przeprowadzeniu badań marketingowym, uwzględniającymi: rynki, na których będzie działać firma, konkurencję, z którą firma będzie konkurować, klientów, o których będzie zabiegać. Dobry biznesplan jest najważniejszym narzędziem wspomagającym zarządzanie firmą, nawet gdy jest ona mała.


Poza funkcją zarządczą i kontrolną biznesplan służy do pozyskiwania środków finansowych od zewnętrznych inwestorów. Możesz dzięki niemu pozyskać pieniądze na otworzenie własnej firmy z Urzędu Pracy lub ze środków Unii Europejskiej. W przypadku, gdy firma działa dłużej niż rok możesz starać się o kredyt inwestycyjny w kwocie powyżej 100 tysięcy złotych, również wtedy banki zażądają od Ciebie biznesplanu. Posiadając biznesplan możesz już podjąć pierwsze kroki, aby zarejestrować własną firmę.


---

Planujesz otworzyć własny biznes w Lublinie - zobacz nowy lubelski portal dla przedsiębiorczych: www.PrzedsiebiorczyLublin.pl



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Programy księgowe podstawą prowadzenia działalności

Programy księgowe podstawą prowadzenia działalności


Autorem artykułu jest Anna Kowalik




Rachunkowość jest nieodzownym, niezbędnym do funkcjonowania elementem każdego przedsiębiorstwa, bez względu na wielkość produkcji czy liczbę zatrudnionych pracowników. Pod pojęciem rachunkowości kryje się zespół procesów, odzwierciedlających stan prowadzonej działalności gospodarczej danej firmy.

To właśnie bilanse i zestawienia księgowe umożliwiają obiektywną oceny realnej kondycji finansowej danej spółki. Stworzenie rzetelnego obrazu przedsiębiorstwa i wiarygodnych opinii majątkowych, powinno być celem działu księgowego. Na rachunkowość składają się: księgowość, kalkulacja oraz sprawozdawczość. Kluczową rolę odgrywa dobrze prowadzona księgowość, która jest podstawowym elementem składowym dziedziny i istanowi jej część rejestracyjną. W wypełnieniu tego zadania może pomóc odpowiednio dobrane oprogramowanie dla firm.

Prowadzenie działań księgowych nie musi być jednoznaczne z codziennym borykaniem się z trudnościami. W dzisiejszych czasach można bez problemu skorzystać z odpowiedniego programu do tego przeznaczonego. Standardowe rozwiązania niosą ze sobą niedogodności i utrudnienia, wiążące się z drętwymi funkcjami produktów służących do księgowania dokumentów. W doborze odpowiedniego programu dla księgowości ważne jest, by wziąć pod uwagę cały proces związany ze sprzedażą, wystawianiem faktur, prowadzenia zestawień finansowych. Dobre programy księgowe powinny mieć ergonomiczny interfejs. Ponadto powinny być funkcjonalne i w miarę proste w obsłudze. Programy księgowe powinny stanowić niezbędne narzędzia o rozszerzonej palecie zadaniowej, łącząc w sobie wielofunkcyjność oraz spójność.

Programy księgowe z przeznaczeniem zarówno dla osób indywidualnych, jak również dla dużych korporacji mają za zadanie sprawne prowadzenie działań handlowych, posiadając pełną gamę potrzebnych, niezbędnych funkcji. Dobrze jest, kiedy dany program może obsługiwać zespoloną bazę wszystkich kontrahentów. Dlatego dobór odpowiedniej aplikacji dostosowanej do konkretnej działalności, jest niezwykle ważny.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

piątek, 24 grudnia 2010

Optymalizacja kosztów czyli jak zarządca może zaoszczędzić 70 000,00 zł rocznie?

Optymalizacja kosztów czyli jak zarządca może zaoszczędzić 70 000,00 zł rocznie?


Autorem artykułu jest Piotr Rosłoniec




Każdy przedsiębiorca szczególnie w okresie dekoniunktury staje w obliczu decyzji o cięciu kosztów. Na co należy zwrócić uwagę, jakie kroki należy podjąć?

Bardzo często restrukturyzacja kosztów jest rozumiana jako restrukturyzacja naprawcza rzadko jako restrukturyzacja rozwojowa. Poprzez restrukturyzację kosztów rozumiemy oszczędności generowane poprzez cięcie kosztów natomiast restrukturyzacja rozwojowa wiąże się z poszukiwaniem nowych elementów działania, które usprawnią procesy zachodzące w ramach zarządzanego podmiotu. Oba rodzaje restrukturyzacji podnoszą efektywność wykorzystywanych zasobów (majątku i pracowników), a docelowo wpływają pozytywnie na wzrost wyników przedsiębiorstwa.


Do działań restrukturyzacyjnych możemy zaliczyć min. poprawę efektywności zarządzania, zwiększenie konkurencyjności oferowanych usług, podnoszenie kultury organizacyjnej.


Jednostki gospodarcze świadczące usługi zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi będące w większości przypadków mikro i małymi firmami rzadko stosują restrukturyzację naprawczą głównie ze względu na dość racjonalne gospodarowanie posiadanymi zasobami. W związku z tym ich działania powinny być skierowane głównie na działania związane z restrukturyzacją rozwojową.


Aby poprawić efektywność zarządzania, zwiększyć konkurencyjność oferowanych usług należy ograniczyć koszty funkcjonowania i lepiej wykorzystać istniejące zasoby. Szczególne znaczenie ma to dla mikro firm jakimi najczęściej są przedsiębiorstwa zarządców wspólnot mieszkaniowych, ponieważ jedno stanowisko pracy może zwiększać dwukrotnie koszty funkcjonowania firmy.


Zarządcy wspólnot mieszkaniowych ponoszą koszty typowe dla sektora usług. Wśród kosztów można wyodrębnić grupy:


- kosztów ogólnych związanych z funkcjonowaniem firmy ,


- kosztów zarządzania wspólnotami .


Koszty ogólne (w większości koszty stałe) są ponoszone bez względu na ilość obsługiwanych wspólnot mieszkaniowych. Ich optymalizacja polega na właściwym gospodarowaniu zasobami i optymalnym ich wykorzystaniu. W artykule chciałbym jednak pominąć optymalizację kosztów ogólnych, ponieważ jak wspomniałem wcześniej w mikro i małych firmach ponoszenie wydatków na koszty ogólne jest najczęściej racjonalne.


Działania rozwojowe można i należy podejmować szczególnie w drugiej grupie: kosztów zarządzania wspólnotami ponieważ wiele działań związanych z ponoszeniem tych kosztów można w obecnych czasach w prosty sposób wyeliminować lub wysoce ograniczyć.


Do kosztów zarządzania wspólnotami można przypisać:


1. koszty zatrudnienia i koszty pracy własnej


2. koszty obsługi administrowanych nieruchomości:


- korespondencja pocztowa,


- przypisana część kosztów wynagrodzeń,


- amortyzacja drukarek i zakup tonerów,


- papier do drukarek,


- rozmowy telefoniczne,


- paliwo,


- wynajem lokali na zebrania wspólnot i głosowania uchwał


- korzystanie z oprogramowania do rozliczeń wspólnoty


Wymienione powyżej koszty można wyeliminować lub ograniczyć przez zastosowanie internetowego oprogramowania. Oprogramowanie desktop-owe w obecnym czasie staje się powoli przeżytkiem , jest drogie i można z niego korzystać tylko na określonym komputerze co w erze mobilności przeszkadza w normalnym prowadzeniu spraw wspólnoty. Drugim rozwiązaniem o wiele nowocześniejszym jest oprogramowanie w modelu SaaS połączone z modułami do komunikacji przez internet. Oprogramowanie w tym modelu jest znacznie tańsze w stosunku do gotowych programów, jest automatycznie aktualizowane i można z takiego oprogramowania korzystać na wielu stanowiskach i wielu komputerach w każdym miejscu i czasie.


Dodatkowo wielką zaletą modelu SAAS jest możliwość udostępnienia danych użytkownikom finalnym (np. mieszkańcom wspólnot mieszkaniowych), a także połączenie z funkcjonalnościami serwisów społecznościowych (komunikacja pomiędzy zarządcą a klientem finalnym, a także pomiędzy klientami). W Polsce istnieje od niedawna tylko jeden portal łączący wszystkie zalety oprogramowania typu SaaS, zawiera on innowacyjne rozwiązania, które są odpowiedzią na potrzeby zarządców wspólnot mieszkaniowych oraz mieszkańców w zakresie:


- komunikacji (indywidualne konta pocztowe, forum dyskusyjne, elektroniczne głosowania, ankiety społeczne, tablica informacyjna, akty prawne),


- rozliczeń (automatyczne naliczanie należności, elektroniczne rachunki, historia płatności, wydruk formularzy płatności, dane do przelewów internetowych - widoczne z poziomu lokatora),


- wsparcia zarządców i mieszkańców (katalog firm, zamówienia i przetargi, ogłoszenia, bank czasu Pomoc Sąsiedzka).


O optymalizacji kosztów i restrukturyzacji firmy powinno się myśleć stale bez względu na poziom koniunktury gospodarczej. Wymaga tego postęp techniczny a dodatkowo wymusza konkurencja. Wiele kosztów nie jest uświadomionych przez przedsiębiorców i są często ponoszone zwyczajowo (bez głębszej analizy). Systemy do zarządzania są obecnie najlepszym rozwiązaniem problemu optymalizacji i restrukturyzacji kosztów. Szacunki oparte na bardzo ostrożnych założeniach pokazują, że na zmianie sposobu zarządzania uwzględniającym najnowsze osiągnięcia e-biznesu można dużo zarobić, taką możliwość daje serwis z oprogramowaniem SaaS.


---

Piotr Rosłoniec


www.zamieszkani.pl



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jaki powinien być wspólnik biznesowy?

Jaki powinien być wspólnik biznesowy?


Autorem artykułu jest AMH_Coaching




Pisząc o coachingu poruszam jego istotę i jaką wartość może dawać. W tym miejscu skoncentruję się na szczególnej roli, jaką w biznesie spełnia wspólnik. Jednocześnie zwracając uwagę na ten aspekt z punktu widzenia coachingu.

Tad Witkowicz, który wybudował w Ameryce trzy wielkie biznesy, po czym wprowadził na Wall Street -Nasdaq, zyskując miliard dolarów w akcjach, z pewnością wie o biznesie bardzo, bardzo dużo, i wie co mówi.

Zapytany, czy biznes budować samemu czy ze wspólnikiem, odpowiedział - ze wspólnikiem. Dlaczego? Ponieważ, jak przychodzi taki czas, a zawsze przychodzi taki czas, niczym test – czas wielkiej próby, masz wszystkiego dość i jedno pragnienie – święty spokój. Masz ochotę rzucić interes diabłom na pożarcie. Nie masz sił. Jesteś wypalony, rozgoryczony itd., to właśnie wtedy najbardziej przydaje się wspólnik.

Jakoś, tak się dzieje, że w okresie Twojego kryzysu, wspólnik staje się dla Ciebie i Waszego biznesu wspierającym skutecznie przyjacielem. Przejmując stery dryfującego okrętu. Ma ochotę iść i płynąć dalej, mimo wszystko.

Kiedy kryzys dopada wspólnika, wówczas zamieniacie się rolami, a biznes dalej jest rozwijany.

To jest przykład idealnej wspólnoty interesów. Wspierającej, wznoszącej i wzmacniającej. Jednak większość polskich współ-biznesów pada w obliczu kryzysu. Wówczas rodzi się prawda o relacjach wspólników. Nie czas i miejsce na analizę dlaczego? Choć to też dobry powód, żeby skorzystać z coachingu i wzmocnić więzy współpracy, zaangażowania i wzajemnych relacji.

To w przypadku, kiedy mamy do czynienia z duża firmą, a co ma zrobić, człowiek, mający wizję swojego biznesu, jednak z założenia jego firma wcale nie musi być duża? A co masz zrobić, kiedy masz dużą firmę jednak prowadzisz ją sam?

Prowadzenie firmy, biznesu to spore wyzwanie, spore obciążenie i cały czas potrzebujesz wsparcia. Wsparcie to otrzymujesz najczęściej od wszystkich prawdziwych przyjaciół twojego biznesu, których sam sobie dobierasz. Jednym z nich może być Twój osobisty coach.

Zewnętrzny coach, kiedy świadomie odgrywa taką rolę, a rola ta może być funkcją kontraktu, jest nieocenionym i sensownym rozwiązaniem, korzystnym dla obu stron. Z jednej strony cały czas zachowujesz wszystkie materialne aktywa dla siebie, wszystko jest pod Twoja kontrolą, z drugiej masz niewidzialnego wirtualnego, ale faktycznego wspierającego Ciebie w trudnych biznesowych momentach, wspólnika- niewspólnika.

Prawie każdy z nas ludzi wolałby być samostanowiącym dyrektorem zarządzającym zarówno w swoim życiem, jak w swoim biznesem. Jest to naturalne, jednak nie zawsze możliwe.

Rozwijając siebie i biznes absorbujesz czas. Rodzi się dylemat zgrabnego połączenia i dobrego gospodarowania czasem. Z jednej strony potrzebujesz więcej czasu dla biznesu z drugiej więcej dla siebie, rodziny, przyjaciół.

Tracisz obiektywizm, jednak potrzebujesz być skutecznym. Właśnie wtedy przydaje się osoba mająca dystans do Twoich działań. Wspierający coach modelujący dobre dla Ciebie praktyki. Praktyki dające coraz lepsze efekty, zarówno te ze sfery osobistej jak i zawodowej.

Klienci AMH Coaching stwierdzają, że ważne jest dla nich mieć taką relację. Osobę-coacha, której zaufali. Wiedzą, że otrzymują, bez afiszowania, dyskretne, taktowne, profesjonalne wsparcie.

Kiedy pracujesz z coachem wzrasta Twoja skuteczność. Szybciej znajdujesz rozwiązania. Pewniej pokonujesz kryzysy i ograniczenia.

Doświadczenie i rezultaty podpowiadają mi, że przy dyskretnym udziale dobrego coachingu, zwiększasz swoje możliwości.


---

Coaching jako Twój niewidzialny wspólnk.



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Gdzie szukać pieniędzy na własny e-biznes

Gdzie szukać pieniędzy na własny e-biznes


Autorem artykułu jest agata




Jeśli planujesz rozkręcenie własnego ebiznesu i zmagasz się z brakiem funduszy możesz skorzystać z pomocy jaką oferuje Unia Europejska. W ramach programu Innowacyjna Gospodarka twoja firma może skorzystać z finansowego wsparcia ...

W ramach programu Innowacyjna Gospodarka twoja firma może skorzystać z finansowego wsparcia, dzięki któremu będzie mogła stać się bardziej konkurencyjna i będzie mogła poszerzyć obszar swojego działania.


Działanie 8.1 przewiduje Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej głównie małych i średnich przedsiębiorstw, które działają na rynku nie dłużej niż rok. Dla takich młodych i niewielkich firm dotacje z UE są realną szansą na dynamiczny rozwój. Fundusze mogą zostać wykorzystane na zakup sprzętu elektronicznego tj. komputery, oprogramowanie i licencje oraz zakup usług doradczych z zakresu technicznej i informatycznej realizacji projektu.W ramach projektu możliwe jest także sfinansowanie szkoleń czy warsztatów związanych z wprowadzeniem nowego produktu lub usługi.


W ramach działania 8.1 możliwe jest także dofinansowanie dotychczasowej działalności firmy. Z funduszy unijnych możesz więc pokryć koszty ZUS-u, wynagrodzenia dla pracowników, koszty wynajmu lokalu itp. UE pokryć może pokryć koszty na poziomie aż 75%, a maksymalna kwota dofinansowania może osiągnąć ponad 500 tys. zł. Nic więc dziwnego, że projekt cieszy się sporym zainteresowaniem.


Warunkiem otrzymania pomocy z UE jest innowacyjność projektu na skalę europejską oraz pełna automatyzacja przynajmniej jednej z usług w ramach projektu. Tak więc np. sklepy internetowe, internetowe, portale tematyczne, kwiaciarnie internetowe czy firmy świadczące usługi hostingowe, serwerownie, biura architektoniczne, rachunkowe i porad prawnych nie mogą otrzymać dofinansowania jeżeli projekt nie przewiduje pełnej automatyzacji związanej ze świadczeniem tych usług internetowych.


Jeśli natomiast jesteś osobą bezrobotną i masz pomysł na rozkręcenie własnego e-biznesu w postaci np. sklepu internetowego możesz liczyć na jednorazową pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Organem oferującym pomoc jest Powiatowy Urząd Pracy, który może wyłożyć na ten cel około 20 tys. zł. Dodatkowo możesz liczyć na pomoc z UE w wysokości 40 tys. zł. Szczegółowe informacje możesz uzyskać w swoim urzędzie pracy llub na stronie RIF-u ( Regionalne Instytucje Finansujące).


---

agata b.


Agencja Interaktywna PR KREATOR. Zajmujemy się promocją firm w internecie oraz copywritingiem. Piszemy teksty na strony www, ulotki i plakaty reklamowe.



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

poniedziałek, 20 grudnia 2010

Miłość a marka

Miłość a marka


Autorem artykułu jest AMH_Coaching




Kluczowym związkiem pomiędzy marką np: , Dunhill, Apple i to co je wyróżnia. To intencja pierwotna i może ona przyjąć tyko dwa wymiary.


1.Tworzyć jak najlepsze towary, usługi, dzieła.
2.Tworzyć jak najwięcej towaru - iść po trupach

Pierwszy wynika ze szczerej miłości i pasji, drugie z
chciwości.



Intencja jest wartością dodaną do usługi i produktu, i która
to intencja zachowa się jako ponadczasowa wartość, np. smak (Dunhill),
przemiana na dobro, niebiański design


i niezawodność ( APPLE) itd.

Pomysłodawca ( przedsiębiorca) spod znaku wymiaru pierwszego


wie ,że swoich pracowników, klientów trzeba szanować i motywować pozytywnie,


i robi to od tak, zwyczajnie, jakby z siebie i z tego Kim Jest.



Ten z drugiego punktu szacunek traktuje jako taktykę,


pozór kultury osobistej, moralne wzorce,


dobre zachowania, nakazy, marketing, manipulacja itd.

I jedni i drudzy osiągają efekty, czytaj - zyski. Jednak efekt, jakość,
czy ponadczasowość wynika z intencji postawionej na samym
początku podjęcia działań.



Najlepszym tego przykładem są, niestety nieliczne firmy, takie jak świat


rozrywki Wolta Disneya, gdzie jego duch wydaje się trwać ponadczasowo.



A czy wiesz ile firm notowanych jest na nowojorskiej giełdzie od początku


jej istnienia? Jedna! Jaka? General Elektric, firma założona przez Tomasz Edisona.


Czy nie jesteś lekko zdziwiony?



Zatem dobro tworzy się z miłości, dobrej intencji, i jest
namacalne wiecznie. Podobnie jest ze złem. Hitler, Polpot, kultury rzymskie greckie,


Aleksander Macedoński wydają się trwać równie wiecznie, jako negatywne wzory


anty-człowieczeństwa.



Dobra intencja, to dobra energia dodana do usługi i przedmiotu,
dzieła, która w nim zostaje zakodowana, stanowi jego budowę
cząsteczkową. Intencja chciwości, podobnie- tylko z odwrotnym skutkiem.

Zatem, jeśli chcesz uwieść kobietę ( jeśli nawet utworzysz ramę
i ona się zgodzi – ramę seksu) nie jest tym samym, co kochać się z kimś z
miłości.



Możesz jeździć Jaguarem dla własnej radości, i z miłością,


a możesz jeździć na pokaz lub dla czyjejś nieprzyjemności.



W konsekwencji chodzi o intencję, pozytywny ładunek


najwyższej wibracji jakości albo negatywny.


Dlatego intencja jest energią, która określa Twój stosunek do świata.


Jest ona wyrażana poprzez emisję Twego ciała i jest wysyłana zawsze,


czy tego chcesz czy też nie.



Kiedy wysyłasz miłość i radość – dostajesz to samo w odpowiedzi


zwielokrotnione. Nadto dostajesz jakby mądrość dalszego właściwego


postępowania, działania, rozumienia. Wysyłasz , strach, nienawiść ,podobnie.



Jak więc stworzyć taki brand, markę, która dobrze będzie służyć


światu i jakby trwać wiecznie. Przyczyniać się do jego przemiany?



Ten klucz zawiera się w jednym słowie miłość, a ta w dwóch:


czystości i wytrwałości.



I dalej nie ma jasnej odpowiedzi, jak? No cóż, będzie to Tobie dane albo i nie.


I co ciekawe, będzie to się wyrażało w pasji. Jednak jak zrozumiesz czym jest


Pasja, dowiesz się, że jest cierpieniem, wytrwałością i podążaniem, no to możesz zwątpić.



To jakby test, ciebie. Więc pozostawię Tobie dziwne pytanie


Jak doznając cierpienia nie cierpieć?



Odpowiedź, być w sercu, lub inaczej oku cyklonu lub inaczej centrum


swojej wielkiej pasji, namiętności, misji życia, mimo wszystko,


lub pozostawać w dystansie. To, to samo i wymaga praktyki.


---

Biznes coaching



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Organizacja spotkań biznesowych

Organizacja spotkań biznesowych


Autorem artykułu jest Magdalena Stefaniak




Podtrzymywanie relacji z partnerami, nawiązywanie kontaktów z klientami czy budowanie wizerunku, także wśród konkurencji – to powody, dla których firma powinna zorganizować spotkanie biznesowe. Co jest ważne i o czym warto wiedzieć – opowiada Małgorzata Nowak, Koordynator Eventów w Teatrze Kamienica.

Przygotowanie spotkania biznesowego warto rozpocząć od dokładnego określenia: ile osób będzie zaproszonych i jaki charakter ma mieć spotkanie: oficjalny czy nieformalny oraz czy spotkanie ma być połączone z cateringiem albo rozrywką. Od odpowiedzi na te pytania zależy wybór miejsca, a także: ustawienie sali, menu, rodzaj rozrywki, oprawy muzycznej, a nawet dobór ewentualnego upominku dla gości. Warto też wybrać osobę czy podmiot odpowiedzialny za organizację całości spotkania.


Ważne składniki sukcesu spotkania


Coraz częściej ważnym kryterium przy wyborze miejsca na spotkanie biznesowe jest jego atrakcyjność, niekoniecznie wyrażająca się najniższą ceną. Przede wszystkim liczą się: ciekawa atmosfera, estetyczne wnętrza i możliwość dowolnej rearanżacji ustawienia oraz wysoki standard wyposażenia. Firmy zachęca opcja wynajęcia razem z salą całego sprzętu do oświetlenia oraz nagłośnienia, ekranów i rzutników – wraz z obsługą techniczną. Jest to szczególnie ważne, jeśli firma planuje krótką prezentację osiągnięć firmy, nowego projektu czy produktu. Ważnym czynnikiem, który może zdecydować o wyborze danego miejsca przez firmę, jest dostęp do Internetu, najlepiej bezprzewodowego.


Warto dowiedzieć się na jakiej zasadzie organizowany jest w danym miejscu catering i czy ma się wpływ na menu tak, aby możliwe było dopasowanie go do upodobań gości. Firma, która zadba, by osoby zaproszone znalazły smakołyki zarówno wegetariańskie, regionalne czy orientalne, z pewnością wywrze dobre wrażenie na zaproszonych. Wcześniej trzeba też uzgodnić dekoracje oraz rodzaj krótkiego show, które uatrakcyjni całe spotkanie. Może to być występ muzyczny, pokaz tańca, film, a nawet spektakl teatralny.


Kiedy rezerwować?


Firma, która decyduje się na zorganizowanie spotkania biznesowego w popularnym terminie, powinna dokonać rezerwacji nawet trzy miesiące wcześniej radzi Małgorzata Nowak. Do takich okresów należą: miesiące od marca do czerwca oraz od września do grudnia. Warto wziąć też pod uwagę, że w okresie świątecznym wiele firm organizuje np. wigilie dla pracowników czy klientów, więc wynajem sali w ostatniej chwili może być także utrudniony – dodaje Pani Małgorzata. Wcześniejsza rezerwacja jest korzystna dla firmy, pozwala dokładnie zaplanować przebieg spotkania, jest czas na przygotowanie materiałów oraz na dogranie wszystkich szczegółów. Dodatkowo firma ma wtedy możliwość wynegocjowania większych zniżek, co ma istotne znaczenie dla całego wydarzenia. Dzięki temu można np. przesunąć część budżetu na lepszy catering czy ciekawszą część artystyczną dla gości.


Kto odpowiada za organizację?


Koordynowanie przygotowań do spotkania biznesowego można powierzyć pracownikowi, czy zespołowi pracowników z firmy – zależnie od skali imprezy. Organizowanie takiego wydarzenia jest pracochłonne, wymaga dużych umiejętności np. negocjacji oraz planowania działań, dzięki czemu możliwe jest zsynchronizowanie wszystkich dostawców i podwykonawców tak, aby impreza mogła się odbyć w terminie.


Zorganizowanie spotkania biznesowego można także powierzyć zewnętrznej agencji eventowej. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie z punktu widzenia firmy, niż powierzenie koordynacji pracownikowi, bądź zespołowi pracowników. Firma zleca zadanie i obserwuje postęp prac. Nie uczestnicząc bezpośrednio w poszczególnych etapach przygotowań, oszczędzany jest czas, zaś firma i tak jest na bieżąco informowana o wszelkich działaniach, np. w formie raportów. Wybranie usług zewnętrznej agencji eventowej wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, co wynika z dłuższego łańcucha pośredników do opłacenia, nie licząc prowizji samej agencji.


Warto wiedzieć, że istnieją też miejsca, które posiadają dział eventowy. ­ Jest to znaczne udogodnienie dla firm, które mogą przekazać koordynację imprezy doświadczonemu zespołowi. Nasz dział eventowy na co dzień zajmuje się przygotowaniem różnych wydarzeń w teatrze – mówi Małgorzata Nowak. – Dodatkową zaletą jest możliwość dowolnego, indywidualnego dopasowania wszystkich szczegółów, zaczynając od ustawienia sali, oświetlenia, nagłośnienia, po dekoracje, catering, muzykę czy nawet przygotowanie dopasowanego krótkiego występu aktorów, które uatrakcyjnia spotkanie i wprowadza gości w dobry nastrój. Zaproszeni na imprezy w Teatrze Kamienica dobrze je wspominają i jest to powód, dla którego firmy powracają, organizując spotkania cykliczne – dodaje Pani Małgorzata.


Ważny akcent na zakończenie spotkania


Firma powinna zadbać o materiały, które mogą być przekazane uczestnikom spotkania po jego zakończeniu. Razem z materiałami, np. informacjami o firmie, projekcie czy produkcie, warto wręczyć drobny upominek. Powinien być on dopasowany do charakteru spotkania, czyli elegancki prezent wręcza się na spotkaniu formalnym, a swobodniejszy gadżet na nieformalnej imprezie firmowej – sugeruje Pani Małgorzata. Przygotowanie materiałów, będących podsumowaniem spotkania to świadectwo, że firma poważnie traktuje swoich gości, że zależy jej na podtrzymywaniu dobrych relacji. Drobny upominek, wręczony razem z materiałami, to z kolei miły gest, który z pewnością wywrze dobre wrażenie na zaproszonych.


Udane spotkanie z partnerami czy klientami to duże korzyści dla firmy, zarówno biznesowe, jak i wizerunkowe. Dlatego warto przygotować je uważnie i starannie, by pozostawiło dobre wrażenie u zaproszonych oraz zachęciło do szybkiego kontaktu, np. przy nowym projekcie. Sukces spotkania to sukces firmy.


---

Teatr Kamienica w Warszawie



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Pracujesz we własnej firmie czy nad własną firmą?

Pracujesz we własnej firmie czy nad własną firmą?


Autorem artykułu jest AMH_Coaching




Co to znaczy pracować we własnej firmie. Praca we własnej firmie to praca nad teraźniejszością. Jesteś właścicielem, szefem, masz swoje obowiązki, które wykonujesz każdego dnia. Telefony, rozmowy, kosztorysy, bilanse itd. Być może masz pracownika który się tym zajmuje a Ty robisz coś innego, co nazywasz pracą we własnej firmie

Praca nad własną firmą to praca nad przyszłością. Praca nad przyszłością firmy polega na tworzeniu wizji przyszłości. Nie jest to wykonywanie bieżących obowiązków lecz praca nad tym co będzie za rok dwa lub dziesięć lat. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak będzie wyglądała twoja firma za 5 lat. Czy masz określony cel który za kilka lat stanie się rzeczywistością.


Bill Gates, Henry Ford , Richard Branson to właściciele jednych z największych firm w historii. Co ich łączy? Połowę swojego czasu spędzali na pracy w firmie a połowę na pracy nad firmą (mówię przypuszczalnie, opierając się na przeczytanych biografiach tych ludzi) . W pewnym momencie doszli do punktu w który do pracy w firmie byli zatrudnieni ludzie a oni poświęcali się w 100 % pracy nad firmą i tworzeniu nowych wizji.


Wyobraź sobie że Twoja praca w firmie polegałaby na tworzeniu wizji, którą następnie przekazałbyś swojemu zespołowi a on by ją realizował. To jest chyba marzeniem każdego przedsiębiorcy.


Być może myślisz że jest to niemożliwe. Spotkałem wielu przedsiębiorców, którzy uważają, że aby firma funkcjonowała nad wszystkim musi stać szef, który wydaje rozkazy i kontroluje.


Spotkałem również firmy w których szef pełnił rolę wizjonera, motywatora, i charyzmatycznego przywódcy. Szef rozkazujący i kontrolujący to lider, który usilnie pcha przed sobą ludzi by szli do celu który wyznaczył.


Szef inspirujący to lider, za którym ludzie samowolnie podążają niesieni wspólną wizją i celem.


W Polsce niestety stosuje się najczęściej ten pierwszy model zarządzania czyli bardzo dyrektywny. W krajach bardziej dojrzałych gospodarczo stosuje się drugi model czyli tak zwane metaprzywództwo. Pierwszy model jest równie skuteczny ale pamiętajmy że Polska gospodarka jest młoda i wciąż niedojrzała. Rozwija się ona w szybkim tempie, więc zmiany zachodzą równie szybko. Zagraniczne trendy, mają duży wpływ na rozwój polskiego biznesu, dlatego warto obserwować to co dzieje się na zachodzie i porównać ze zmianami jakie zaszły w Polsce wciągu ostatnich 20 lat.


Pracuj nad własną firmą tak by wyprzedzać zmiany. Coaching, który pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno jest równie młodą i nie do końca dojrzałą dziedziną. Biznes coaching to pracaz coachem nad Twoją firmą.


---

Biznes coaching - materializacja wizji



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

sobota, 18 grudnia 2010

Partnerski handel franczyzowy.

Partnerski handel franczyzowy.


Autorem artykułu jest Perone




Nowoczesny biznes oparty na zasadach fanchisingu święci swoje triumfy od dość dawna, a po okresie zwolnionego tempa rozwoju znów wkracza w erę przyspieszenia.

Ten fakt wywołuje z pewnościa napływ obcego kapitału i rozwój wielkich sieci handlowo-usługowych.

Franczyza rozpowszechniła się w wielu dziedzinach gospodarki, takich jak usługi, produkcja czy handel, szczególnie jednak zadomowiła się w branży spożywczej. Każdemu Polakowi znane są takie nazwy jak Żabka, Groszek, Carefour5, Sieć 34, Chata Polska czy Intermarche. Szczególne triumfy święci w ostatnich latach sieć sklepów Żabka, które można spotkać już niemal na każdym większym osiedlu.

Handel w tak znanej sieci ma swoje zalety.

Przede wszystkim stosując się do określonych standardów umowy licencyjnej i zapewniając określony wizerunek franczyza zapewnia zarządcy sklepu stałych i pewnych klientów. Przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka, a zapewnienie mu dostępu do znajomego sklepu w każdym mieście kraju skłania do robienia w nim zakupów. Po takiej firmie wie, czego może się spodziewać. Zna asortyment, ma swoje ulubione produkty i zawsze będzie z nich korzystał bez względu na miejsce.

Carefour prowadzi również franchising na zasadach ajencyjnych, dając tym samym szansę osobom nie posiadającym własnego lokalu. Firma otworzyła nowy format sklepów pod nazwą Carefour 5 Minut, stanowiących siec małych osiedlowych placówek opartych na zasadach franczyzowych.

Zaletą prowadzenia takiego sklepu jest przede wszystkich ugruntowana marka a poza tym stały dostęp do centralnych magazynów zaopatrzeniowych, konkretnych produktów, wyłączności na te produkty, akcji promocyjnych i technik know-how. Franczyzobiorca jest zobowiązany do zapewnienia określonego standardu firmy i wnoszenia stałych opłat na rzecz firmy.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dochodowe inwestycje Gulbenkiana

Dochodowe inwestycje Gulbenkiana


Autorem artykułu jest Li Li




Rachunki dla wielu firm to źródło zarobku, a dla niektórych przedsiębiorców, biznesmenów to źródło udręki albo radości. Było i wciąż jest wiele takich osób, które wykorzystywały swój zmysł nie tylko do rozwijania firm, ale także do umiejętnego lokowania zarobionych pieniędzy

Niewątpliwie taką postacią nietuzinkową, dla której rachunki i dobre inwestycje stały się podstawą późniejszej bajecznej fortuny, jest Calouste Sarkis Gulbenkian, ormiański biznesmen i kolekcjoner. Calouste Sarkis Gulbenkian jest znany z niezwykłej kolekcji, którą można oglądać w Lizbonie. Pierwsze pieniądze, jakie Gulbenkian otrzymał od ojca, przeznaczył na zakup starych monet na targu. Ale zbieranie starych numizmatów to była tylko część jego pasji kolekcjonerskiej. Eksponaty zebrane przez Gulbenkiana to świadectwo nie tylko jego możliwości finansowych, ale i niezwykłej znajomości historii sztuk oraz jego preferencji kolekcjonerskich.

Ale aby zgromadzić tę niezwykła kolekcje, Calouste Sarkis Gulbenkian musiał najpierw umiejętnie inwestować pieniądze. W 1907 roku jest jednym z założycieli i udziałowców Royal Dutch Shell, firmy zajmującej się eksploracją złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. W 1912 roku Gulbenkian był jednym z założycieli Turkish Petroleum Company. Po rozpadzie Imperium Ottomańskiego firma Turkish Petroleum Company otrzymała koncesję na eksplorację bogatych złóż ropy naftowej w Iraku. A ponieważ chętnych do eksploracji zasobnych w ropę naftową złóż irackich było więcej, po długich negocjacjach utworzono konsorcjum firm pod nazwą Iraq Petroleum Company, a w nowej firmie Calouste Sarkis Gulbenkian zachował swoje udziały.

W chwili śmierci w lipcu 1955 roku Calouste Sarkis Gulbenkian był jednym z najbogatszych ludzi w Europie. Sporą cześć swojej olbrzymiej fortuny Gulbenkian przeznaczył na utworzenie fundacji, która miała opiekować się jego kolekcją oraz wspierać działania naukowe, edukacyjne, charytatywne i artystyczne.

Fundacja Calouste’a Gulbenkiana utworzyła w Lizbonie Muzeum Gulbenkiana, które zostało otwarte w 1969 roku. Można w nim podziwiać tylko cześć kolekcji Gulbenkiana. Zwiedzający mogą zobaczyć dzieła sztuki orientalnej i klasycznej (między innymi z Grecji, Persji, Mezopotamii, Egiptu). Znacząca część kolekcji to zbiór manuskryptów i rękopisów oraz obrazów.


---

Zobacz także:
- biuro rachunkowe Kraków
- biuro rachunkowe



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dlaczego 80% firm upada w pierwszych dwóch latach działalności?

Dlaczego 80% firm upada w pierwszych dwóch latach działalności?


Autorem artykułu jest AMH_Coaching




Rozwinięcie solidnego biznesu wiąże się nie tylko z dobrym pomysłem i umiejętnościami technicznymi w wykonywanej profesji. Świadczą o tym statystyki które pokazują że 50-80% firm upada w okresie 2 lat od rozpoczęcia działalności.

Oto 10 powodów, które podnoszą te statystyki


1.Firmy zakładają najczęściej osoby (specjaliści danej dziedziny) które wcześniej pracowały na etacie.

Wydaje im się, że jeśli są dobrymi np. informatykami na etacie, to równie dobrze mogą prowadzić własną firmę. Pojawiają się przekonania, że do biznesu wystarczy być dobrym w tym co się robiło do tej pory. Rozczarowanie przychodzi gdy następuje zderzenie z niezadowolonym klientem , z opóźniającą się dostawą , relacjami z pracownikami, nieskuteczną inwestycją w reklamę, nieprzyjaznym bankiem itd.. Nieumiejętność poradzenia sobie w nowej sytuacji prowadzi do rezygnacji.

2. Młodzi przedsiębiorcy otwierają firmy z nastawieniem zbijania kokosów po kilku miesiącach.

Pierwszy rok to nieregularne zarobki , wydatki, zaciskanie pasa. Niepewność, czy w przyszłym miesiącu będzie zarobek, czy nie? Wielu tego nie wytrzymuje i powraca do strefy komfortu gdzie wypłata była pewna i regularna, czyli do pracy na etacie. Chyba, że ma się naprawdę mnóstwo szczęścia, tyle ile jest potrzebne by wygrać w lotto.



3.Nieprzemyślane wydatki.

Gdy już przetrwają pierwszy rok i zaczynają dobrze zarabiać, jest to najlepszy moment by przez kolejny rok zacisnąć pasa a zarobione pieniądze reinwestować. Jednak pokusa nowego auta i kredytu na lepsze mieszkanko, często bierze górę. Przedsiębiorca decyduję się na przyjemność zamiast kolejnego roku cierpienia. A co...? przecież zapracowałem sobie.
Brak zabezpieczenia finansowego sprawia, że niby solidne drzewo, łamie się przy małym podmuchu wiatru.

4. Ignorowanie nauki.

Młody przedsiębiorca - specjalista, twierdzi, że to co wie na temat wykonywanej pracy wystarczy do prowadzenia biznesu. Nie interesuje się zdobywaniem wiedzy na temat:
marketingu ,technik sprzedaży, budowania relacji z ludźmi, ekonomii, technik zarządzania itd. Nie zapominajmy że dobry przedsiębiorca = dobry marketingowiec, dobry menedżer, dobry sprzedawca, dobry ekonomista, dobry psycholog.

5. Kierowanie się tym co robią inni.

Pytałem kiedyś kolegi : Dlaczego zamieściłeś bilbord reklamowy na głównej ulicy?
Aby się zareklamować .
A dlaczego akurat tam się reklamujesz? Bo wszyscy się tam reklamują.

Ślepe podążanie za tłumem nie wiedząc dlaczego i po co. Zdziwienie 10 tys. wydanych na reklamę a klienci i tak napływają tylko z polecenia. Wówczas przedsiębiorca zadaje sobie pytanie: po co ja kupiłem tą reklamę? To pytanie miało paść zanim ją kupił.

6. Nie mam zysków więc muszę ciężej harować

Ciężka praca często wymazuje konstruktywne myślenie. Zaczyna się praca w firmie zamiast pracy nad firmą. Harówka prowadzi do frustracji. Aż w końcu przedsiębiorca mówi; mam gdzieś to wszystko. Na początku działalności jesteśmy zwyczajnie właścicielem stanowiska pracy i to na koszmarnych warunkach.

7.Administracja państwowa.

W Polsce to koszmar, ale nawet w krajach z ludzkimi warunkami, procent upadających firm w 1 r. jest duży.

Przedsiębiorca toczy pod górę ciężki głaz a "Państwo" Polskie chłosta go po plecach, zrzucając z góry kłody. Tu też trzeba mieć „jaja” żeby przetrwać. Potrzebna jest wytrwałość i umiejętność panowania nad emocjami.

8. Brak celu i wizji.

Jeżeli otwieramy firmę w 2010 to koniecznie z myślą o 2015. Najczęściej się tego nie robi. Początkujący myśli tylko, …aby te pierwsze miesiące jakoś przetrwać. Rachunek jest prosty dostajesz to o co prosisz. Brak wizji i jedyny cel jaki stawia sobie przedsiębiorca na początku, to złapać pierwszego klienta a potem drugiego, zapominając o pierwszym. Potem trzeciego, zapominając o drugim itd. Jednorazowa sprzedaż do niczego nie prowadzi. Pierwszy klient musi pozostać Twoim klientem na zawsze podobnie drugi trzeci i cała reszta.

Mało ambitne cele i brak wizji ma duży wpływ na późniejszy upadek.


9. Organizacja


Właściciel dźwiga na sobie większość obowiązków. Po pierwsze, by zaoszczędzić, po drugie, ponieważ uważa że nikt nie jest w stanie zrobić tego lepiej niż on.


10. Lubię to co robię


Marcin posiada pomieszczenie gospodarcze które wynajął pod sklep motoryzacyjny. Właściciel sklepu po roku rozkręcił całkiem niezły biznes zatrudnił 4 osoby, kupił nowy samochód, jeździł często na wakacje. Marcin dostrzegł świetnie rozwinięty biznes. Postanowił nie przedłużyć umowy najmu i otworzyć własny sklep. Niestety Marcin po roku zbankrutował. Dlaczego? Poprzedni właściciel miał pasję była nią motoryzacja i sprzedaż w połączeniu dało mu to sukces. Nowy właściciel miał tyko pomysł, a to nie wystarczy.


Aby wykształcić w sobie cechy przedsiębiorcy, nie ma innej drogi jak tylko założenie własnego przedsiębiorstwa. Jest na ten temat wiele mądrych książek ale tylko "praktyka czyni mistrza". Bizns coaching jest formą wsparcia pomagajcą przetrwać najtrudniejsze momenty.


---

Jak biznes coaching pomoże Ci przetrwać w biznesie i zbudować solidną firmę?



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

piątek, 17 grudnia 2010

Grzeczna czy niegrzeczna – kobieta w biznesie

Grzeczna czy niegrzeczna – kobieta w biznesie


Autorem artykułu jest Anna Luiza Kasica-Bogucka




Przeczytałam książki, jak mniemam, asygnowane nie tylko dla kobiet i nie tylko z kobietami pragnę się podzielić moimi spostrzeżeniami, refleksjami i wnikliwą, czytelniczą-kobiecą obserwacją.


Jedni lubią, inni nie, czytać książki “o kobietach i dla kobiet”. Taka wola czytelnika. Miliony tytułów, co rusz zalewa nasz rynek książkowy. Przeto są lepsze i gorsze publikację, prawdziwe i pseudo prawdziwe dzieła, są babskie, mądre czytadła ale i zwykłe, łatwe, lekkie i przyjemne poradniki “do poduszki”.


Voluminy, które wpadły w moje ręce to czytadła bestsellery, które na całym świecie zyskały niebywałą popularność. Już za same tytuły, należy się nagroda: jeśli miałyby być tylko chwytne, to chyba się udało. Jeśli miały uzyskać liczne grono czytelniczek, to również wspomniane autorki, nie mają się o co martwić. Jeśli istota i sens książek zostały wcielone w “życie praktyczne” wielu kobiet, to także a może przede wszystkich niebywały sukces twórczyń obu publikacji.


Zatem do sedna sprawy, o czym są te książki? Najprościej o kobietach, o ich życiu zawodowym w zgodzie z życiem osobistym.


Lois P. Frankel, urodzona w Nowym Jorku, doktor psychologii, mistrzyni coachingu, psychoterapeuta i pioneer biznesu dla kobiet, pracująca dla takich marek jak: GE, Microsoft, Warner Bros., The Walt Disney Company, wskazuje drogę do biznesowego sukcesu i osobistego zwycięstwa wielu kobietom.


Ute Ehrhardt, terapeutka, trener komunikacji, retoryki i szkoleń dla menedżerów, autorka poradników dla kobiet, tłumaczonych na wiele języków, w tym ponoć najgłośniejszego poradnika ostatniej dekady przedstawia i definiuje różnice w byciu: “grzeczną i niegrzeczną dziewczynką”, co bezpośrednio ma się przełożyć na zawodową wygraną bądź przegraną.


Autorki, Lois P. Frankel: “Grzeczne dziewczynki nie awansują” oraz Ute Ehrhardt: “Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą” w dwóch, różnych poradnikach, o lekko zbliżonym tytule, zamanifestowały, nakreśliły a może nawet obnażyły (według nich samych) prawdziwe oblicze biznesu, tego w męskim jak i damskim wydaniu.


Oba vademekum poza wspólną myślą przewodnią: KOBIETA W BIZNESIE, pisane są innym językiem, innej treści przykładami a nawet sama forma “pisania” znacznie się różni. Niemniej jednak, oba uchwyciły sedno problemu i tylko innymi słowami zostało ono napisane.


Powyższa praca przybliży Czytelnikom treść wspomnianych książek. Dla niektórych będą to cenne rady “na przyszłość”, dla innych (być może) przytyk do własnych refleksji a dla pozostałych ciekawy bądź też nie, po prostu arykuł.


Lois P. Frankel tworzy własne dyrektywy, wytyczne i pouczenia jak stawiać pierwsze kroki w trudnym, bądź co bądź, biznesie. Zachęca kobiety do uprawiania sportów, bo jak głosi prawda stara jak świat, SPORT to zdrowie, a poza tym UCZY WSPÓŁZAWODNICTWA co w biznesie świetnie się sprawdza.


Idąc dalej, każda białogłowa powinna GRAĆ W SZACHY bo ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚĆ STRATEGICZNEGO MYŚLENIA.


Dodam od siebie, że poza tym są niebywałą frajdą, rozrywką i miłym sposobem spędzenia czasu. Od siebie polecam również inne gry strategiczne czy logiczne uczące zdrowej rywalizacji i mądrej konkurencji.


Był sport, były gry, jest też czas na rozmowę. Według autorki należy ROZMAWIAĆ ZE SOBĄ, ABY POKONAĆ POCZUCIE WINY: “NIE MUSZĘ CZUĆ SIĘ WINNA, ŻE DBAM O WŁASNE POTRZEBY”.


Negatywne myślenie też psuje, jeszcze gorzej bo od środka, zatem: PRZEZWYCIĘŻAJ NEGATYWNE MYŚLENIE, MYŚL POZYTYWNIE.


Dalsze poczynania to instynkt. Cytując autorkę (bez żadnych podtekstów politycznych): “JAK COŚ WYGLĄDA JAK KACZKA, KWACZE I CHODZI JAK KACZKA – JEST KACZKĄ”.


Frankel nie pozostaje głucha na swój wewnętrzny głos i innym również nakazuje UFAĆ INTUICJI –JEŚLI KTOŚ WYDAJE SIĘ GŁUPKIEM, PEWNIE TAK JEST. Co dalej też tłumaczy DYSTANSOWANIEM SIĘ OD GŁUPKÓW, bo po co spędzać czas z kimś, kogo się nie lubi, kto i tak nie zrozumie..


Autorka zachęca panie do WYROBIENIA SOBIE NAWYKU ZASTANAWIANIA SIĘ JAKIMI MOTYWAMI KIERUJĄ SIĘ INNI. Ma to na celu pomóc w zachowaniach nie tylko stricte biznesowych ale i na co dzień bo LUDZIE NIE ZNAJĄ TWOICH INTENCJI – TYLKO WIDZĄ JAK SIĘ ZACHOWUJESZ.


Rozkazuje pytać: JEŚLI NIE ROZUMIESZ – PYTAJ. Jeśli coś jest niełatwe, nieprzystępne, nieczytelne: JEŚLI WYDAJE SIE NIEJASNE – ZAPEWNE JEST NIEJASNE.


E. Roosevelt mawiała: “Zyskujesz odwagę i pewność siebie, robiąc te rzeczy, których – jak sądzisz - nie potrafisz zrobić.” i te słowa, kieruje do swoich czytelniczek Frankel, karząc


CZYTAĆ BIOGRAFIE KOBIET SUKCESU i wpajając hard ducha, zakazuje OGRANICZAJĄCYCH MYŚLI: NIGDY NIE BĘDĘ TAK MĄDRA, ODWAŻNA, BOGATA,..


Tylko dzielność, śmiałość i waleczne, niekoniecznie męskie serca, zwyciężają a przecież SUKCES RODZI SUKCES.


PRACUJ MĄDRZE, MIEJ CZAS NA HOBBY i BĄDŹ WOLONTARIUSZEM radzi terapeutka. Gdy Ty awansujesz, AWANSUJĄ TWOJE PRZYWILEJE.


Odważnie, nie z głową w chmurach, WYRAŻAJ ZDANIA W FORMIE TWIERDZEŃ – NIE PYTAŃ, krótko, znaczy pewnie. Mów wolno, głośno i wyraźnie ale naucz się też MILCZEĆ.


Gdy popełnisz błąd, nic się nie stało, to normalne, ludzkie PRZEPROŚ RAZ I DALEJ PRACUJ. Nie pogrążaj sie ..


Drugi raz warto zacytować E. Roosevelt “ Nikt nie jest w stanie obudzić w nas poczucia niższości bez naszej zgody” zatem JESTEM TAK SILNA - JAK TYLKO ZECHCĘ!


Nie sposób przedstawić wszystkich porad Frankel. Wybrałam, według mnie, najciekawsze, bo różnorodne. Były porady “większe i mniejsze”, mniej i bardziej znaczące zawodowo. Wskazałam również to, co mi osobiście najbardziej spodobało się w poradniku.


Zakończę słowami, a właściwie “małym manifestem” Frankel do wszystkich kobiet majacych nie tylko marzenia, ambicje i ideały zawodowe, że: CEL BEZ PLANU JEST MARZENIEM a PLAN BEZ CELU to ZABICIE CZASU. Zatem panie “do roboty”! Realizujcie swoje pragnienia, tęsknoty i zawodowe aspirację. Odważnie, mężnie i do przodu SPEŁNIAJCIE MARZENIA!


Książka Ute Ehrhardt: “Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą” również jest o kobietach a właściwie “dorosłych dziewczynakch”. W tym przypadku, sam tytuł bardzo mi się podobał i humor jaki prezentuje również, zaś sama treść nie przemówiła do mnie w podobny sposób co powyższa lektura. Podobałą mi się, a i owszem, ale być może stylistyka pisania i mentorski ton, niekoniecznie aż tak bardzo do mnie przemówił.


Pozycja niemieckiej pisarki zawiera szereg różnych opowieści-przykładów z życia kobiet, zarówno w domu jak i pracy. Autorka, z wyczuloną uwagą, pokazuje pewne męskie i damskie mechanizmy funkcjonowania społecznego, których wyraźni (zresztą slusznie), nie pochwala, a nawet ostro krytykuje. Otwarcie, bezpośrednio i bezpretensjonalnie analizuje zachowania kobiet i gorzko je recenzuje. Pokazuje jakimi stereotypami żyjemy (my kobiety) i jakie też zostaly nam narzucone z racji naszej społecznej roli, kutury i historii. Ute wysyła piołunowe komentarze pod adresem kobiet, aby zroumiały jaka jest ich rola w społeczeństwie. Napomina, że już dawno nastał czas aby zmienić błędne uproszczenia i wizerunek kobiet stworzony przez mężczyzn. Demaskuje myślowe pułapki, które przeszkadzają w zrobieniu kariery.


Będąc trusią, można siedzieć jak trusia, kulturalnie i posłusznie w domu, ale raczej trudno osiągnąć, oszałamiający zawodowy sukces – o tym pokrótce jest ta książka.


Zbuntowane “baby” albo ładniej “damy” zawsze były w naszej historii.


Ute przedstawia losy Florence Nightingale, żyjącej w XIX-tym wieku, która wbrew wszystkim i wszystkiemu, założyła pierwszą, nowoczesną szkołę dla pielęgniarek, mówiąc: “Jeśli człowiek rodzi się ze skrzydłami, powinien zrobić wszystko, żeby na nich latać”.


Gdy wielki polityk, kobieta Golda Meir, szła ku zwycięstwu politycznemu w Izraelu, stanowisko wicepremiera nie interesowało ją, rzekła: “Wolę być całą babcią, niż półpremierem”. Wiedziała, że tylko odważni, mądrzy i umiejący walczyć dopinają swego. I tak została premierem.


Cierpko, głośno i stanowczo Ute mówi: “NIE” kobietom skromnym, grzecznym i uległym. Radzi sięgać po zakazane owoce, które przecież (podobno) najlepiej smakują i tylko takim kobietom wróży sukces. Kobieca odwaga popłaca. Siła, wytrwałość i pewność siebie połączona z ciężką pracą mogą prowadzić na szczyt. Niegrzeczne dziewczynki chcą zwyciężać bo wiedzą jak walczyć o swoje! Nie pozwalają sobą manipulować! Są odważne wobec siebie i świata! Mogą odsunąć się od innych, nigdy nie od siebie! Są takimi, jaki same chcą być!


Ute wydając powyższą lekturę w 1994 roku, być może bardziej zrewolucjonowała rynek zawodowy kobiet niż Frankel, swoją książkę wydaną 10 lat później, ale wiele z tych porad wciąż są jak najbardziej aktualne. Czy to znaczy, że wciaż “szklany sufit” istnieje? Czy określenie z lat 80. oznaczające niewidzialną barierę utrudniającą kobietom awans i wysokie pozycje w biznesie wciąż występuje?


Na finiszu pisania, za Ute, zacytuję słowa słynnej i niepowtarzalnej, jedynej w swoim rodzaju, Coco Chanel: “Nie przejmować się i robić swoje”! Myślę, że matka modowej rewolucji, wiedziała, co to znaczy i miała absoltuną rację. Zatem KOBIETY “Nie przejmujmy się i róbmy swoje”! SPEŁNIAJMY MARZENIA!





1. Frankel, Lois P. (2004), Grzeczne dziewczynki nie awansują, Wydawnictwo Helion, Gliwice


2. Ute Ehrhardt (1994), Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą, Wydawnictwo Szafa, Warszawa.




---

mgr psycholog Anna Luiza Kasica-Bogucka



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komunikacja wideo w biznesie

Komunikacja wideo w biznesie


Autorem artykułu jest Paulina Śliwińska




Giganci światowego rynku hi-tech znaleźli szerokie zastosowanie dla webcastingu w swoich firmach. Eksperci z firmy Livingmedia przygotowali informacje o tym jak zagraniczne firmy hi-tech korzystają z udogodnień wideo komunikacji oraz jakie zastosowanie ma wideo w biznesie.

Firma Google w 2006 roku kupiła serwis YouTube za sumę za 1,65 miliarda dolarów, najpopularniejszą obecnie na świecie społeczność wideo. Konto firmowe Google zawiera kolekcję 1200 filmików o tematyce biznesowej, produktowej oraz korporacyjnej. Najnowsza produkcja wideo przedstawia nowe narzędzie firmy - Google TV. Firma Google wykorzystuje wideo do szerokiej komunikacji korporacyjnej, w tym tworzenie webcastów o firmie, w projektach rozwoju, jako wideo produktowe, wideo do relacji inwestorskich oraz do e-learningu. „Google posiada najbardziej przemyślaną koncepcję wykorzystania wideo w komunikacji korporacyjnej. Dzięki swojej filozofii otwartości dociera ze swoimi produktami do szerokiej publiczności” – ocenia Robert Mazurczyk, ekspert ds. wideo w biznesie z firmy Livingmedia.


Kolejną firmą, która znalazła szerokie zastosowanie dla wideo komunikacji w biznesie, jest HP. Firma stworzyła stronę, która zawiera filmy korporacyjne, produktowe i technologiczne. Prowadzi również aktywną politykę obecności na YouTube, gdzie umieściła ok.900 filmów. Dodatkowo, HP stworzyło centrum szkoleniowe, gdzie umieszcza webcasty e-learningowe.


Cisco z kolei najszersze zastosowanie dla wideo komunikacji w biznesie znalazła w dziedzinie e-learningu. Rozbudowany program partnerski oraz kilka poziomów certyfikacji są komunikowane właśnie za pomocą wideo – „Wideo zmienia procesy biznesowe i intensyfikuje współpracę” – piszą przedstawiciele Cisco na stronie firmy.


Do czego może służyć wideo w biznesie?


Zastosowanie technologii wideo w biznesie cieszy się coraz większą popularnością. Jakie możliwości komunikacji daje nowoczesna technologia wideo? Przede wszystkim jest to skuteczna metoda komunikacji z klientami – firmy mogą tworzyć własne filmy wizerunkowe, produktowe, instrukcje z informacją o sposobie użytkowania czy też instalacji produktów oraz mogą udostępniać aktualności z życia firmy. „Taka komunikacja pozwala być bliżej klienta i lepiej zaprezentować mu firmę” – dodaje Mazurczyk.


Kolejnym obszarem, w którym szeroko wykorzystuje się wideo są relacje z partnerami. W transmisjach VoD czy live można zaprezentować firmę oraz jej ofertę. Jest to również skuteczna metoda do przekazywania niezbędnej wiedzy poprzez szkolenia metodą e-learning. Webcasty można także zaoferować inwestorom do monitorowania osiągnięć firmy – dodatkowo, istnieje możliwość nagrania transmisji z komentarzem do wyników finansowych spółki.





---

Więcej informacji : http://blog.livingmedia.pl




Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Tłumaczenia - z czym to się je?

Tłumaczenia - z czym to się je?


Autorem artykułu jest Paweł TeżPaweł




Szybko rozwijająca się globalizacja spowodowana otwarciem granic Uni Europejskiej oraz narastająca współpraca międzynarodowa wpłynęły stymulująco na rozwój i dywersyfikację sektora tłumaczeń. W artykule przedstawię Państwu ogólny overview dzisiejszego rynku tlumaczeń.

Zacznijmy od tłumaczeń pisemnych. Jeszcze kilka lat temu tłumacz z pomocą wielkiego ciężkiego słownika mógł tłumaczyć praktycznie wszystko, wpływało to niekorzystnie na jakość tej usługi- sami znamy z doświadczenia jak wyglądają niektóre instrukcje obsługi rodem z dalekiego wschodu. Ich treść niejednokrotnie bywa bardziej śmieszna od skeczy wiodących grup kabaretowych.
Popiero współpraca międzynarodowa firm i wymogi wyjazdu za granicę pracowników stworzyły nowy odłam tłumaczeń: tłumaczenia specjalistyczne. Pracownik ów, pracując w konkretnej branży za granicą staje się specjalistą w tej właśnie dziedzinie. O jego kompetencji decydują dwie rzeczy: praca w branży i obcowanie z językiem.

Tłumaczem specjalistycznym bardzo trudno stać się czytając książki - trzeba po prostu "siedzieć w temacie"
Dzięki takim osobom mamy dostęp do naprawdę dobrych tekstów w naszym języku.

Kolejnym bardzo ważnym rynkiem są tłumaczenia konferencyjne zaliczające się do tłumaczeń ustnych. Tłumacz wykonujący tego typu pracę nie może polegać jedynie na swojej wiedzy i doświadczeniu- potrzebne do tego są również: dobra dykcja, odporność na stres, miła apparycja i inne. Nie jest to praca w domu z tekstem, jest to praca z ludźmi, stojących często na wysokich szczeblach. Czasem to od tłumacza zależeć będzie jak potoczą się negocjacje, jak potoczą się losy firmy.

Praca tłumacza ustnego wymaga niezwykłej koncentracji i jest bardzo wyczerpująca. Dlatego tłumacze zmieniają się co kilkanaście minut wykonując tłumaczenia symultaniczne.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl