Cechy charakteru potrzebne przedsiębiorcy
Autorem artykułu jest specjalista
Masz już biznesplan, dotacja z UE przyznana, zaczynasz grę pt. mój własny biznes.Oprócz dobrego towaru czy usług musisz posiadać to "coś "co sprawia, że tylko nielicznym się udaje.Sprawdź ile cech pasuje do Twojej osoby.
Wyrazistość postanowienia – każdy sukces wymaga jasno sprecyzowanego celu. Tak samo jak nie rozpoczyna się podróży bez sprecyzowania punktu docelowego tak samo nie można zakładać biznesu bez ustalenia co i/lub kto jest naszym „targetem”.
Pragnienie – jeśli będziesz chciał zostać człowiekiem niezależnym a być może nawet bogatym i będzie to Twoim największym marzeniem to nawet mimo przeszkód będziesz szedł cały czas do przodu.
Entuzjazm – tylko człowiek, który wyraża się z entuzjazmem o swoim pomyśle może zdobyć klientów czy zjednać sobie partnerów biznesowych.
Zastosowanie wiedzy – nawet jeśli skończyłeś najlepszą uczelnię na świecie a nie potrafisz wykorzystać wiedzy w praktyce to nie masz dużych szans na zaistnienie w biznesie.
Zaufanie do siebie – musisz wierzyć w to co robisz, wystarczy, że inni będą w Ciebie wątpić.
Ujmująca osobowość – biznes to kontakt z ludźmi. Jeżeli będziesz potrafił ich sobie zjednać to jesteś na wygranej pozycji.
Zdolność do poświęceń – jeżeli nie będziesz w stanie włożyć dodatkowego wysiłku w Twoją działalność to konkurencja zawsze będzie o krok(a raczej skok) od Ciebie. Dawaj z siebie więcej niż inni tego wymagają a osiągniesz sukces.
Wytrwałość – pamiętaj, że błyskawiczny sukces wymaga kilku lat przygotowań.
Samodyscyplina – rób to co trzeba i kiedy trzeba.
Wyobraźnia – szukaj problemów zanim to one Cię odnajdą i je rozwiązuj.
Koncentracja – poświęcaj czas tylko na jednym zadaniu, kolejne zaczynaj dopiero wtedy gdy poprzednie już zakończone.
Pozytywny wizerunek – dbaj o dobre imię swoje jak i firmy. Nic tak nie szkodzi jak zszargana reputacja.
Zdolność do nauki – ucz się na błędach swoich i konkurencji, czytaj literaturę dotyczącą Twojej branży.
Oszczędność – czasu i pieniędzy zawsze jest mniej niż ich potrzebujemy, dlatego oszczędzaj/inwestuj 10 procent swojego zysku a 10 procent swojego czasy poświęć na samodoskonalenie.
Myślenie ścisłe i kreatywne – musisz widzieć sytuację taką jaka jest a nie taką jaką byś chciał by była. Musisz również dostrzegać możliwości zarobku tam gdzie inni ich nie dostrzegają.
Empatia – dodatkowy atut to zdolność do rozumienia innych. Nie mylić tego z litością.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz