Sposób na bezrobocie! Własna działalność
Autor: natalia staśkowiak
Na temat kryzysu gospodarczego w naszym kraju rozwodzi się wielu polityków, specjalistów do spraw gospodarki oraz finansistów. Jedni uważają, że kryzysu nie ma inni (co ciekawe), że prawdziwy dopiero nadejdzie.
Oczywiście najgorzej w tej sytuacji jak zwykle stawiani są zwykli ludzie, którzy tworzą społeczeństwo i poszukują źródła dochodu. O pracę ściśle w swoim zawodzie ciągle jest bowiem trudno. A jeśli już jest to i tak nie spełnia naszych finansowych oczekiwań.
Podstawowe wynagrodzenie oraz elastyczne formy zatrudniania zamiast tradycyjnej umowy o pracę skutecznie zniechęcają nawet najbardziej zatwardziałego poszukiwacza pracy.
Co więcej nie mało stresu odczuwają także te osoby, które mają obecnie zatrudnienie, ale nie są do końca pewne swojego stanowiska. W firmie w jakiej pracują panuje bowiem ciągły ruch, a pracowników zmienia się jak rękawiczki. Szczególnie jest to widoczne na tle dużych korporacji, gdzie przywiązanie do poszczególnych pracowników można określić jako niewielkie.
Praca uszlachetnia?
Owszem, grunt w tym by zamiast przykrego obowiązku stała się dla nas ciekawym źródłem dochodu i alternatywą na rozwój indywidualny.
Od zawsze wiadomo, że człowiek szczęśliwy to przede wszystkim taki, który żyje ze świadomością, że spełnia swoje marzenia i rozwija swoje umiejętności oraz szeroko rozumiane zainteresowania.
Co zatem w sytuacji, gdy takiej idealnej pracy po prostu dla nas nie ma?
Tutaj rozpoczyna się zupełnie inny temat. Mianowicie własnej działalności. Firma, którą tworzymy my może być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Co więcej tworzymy ją my sami od podstaw, w związku czym możemy wszystko kształtować na swój sposób i według swoich wytycznych.
Normalne jest, że na własną firmę można i chce się pracować więcej i ze znacznie większym zaangażowaniem.
W końcu pracujemy dla siebie i na swoje wynagrodzenie.
Czy w Polsce założenie własnej działalności jest łatwe?
Założenie firmy w Polsce jest właściwie ułatwione praktycznie do minimum. Wystarczy jedna wizyta w Urzędzie skarbowym ora z w Urzędzie Miasta. Kilkanaście minut i wszystko gotowe.
Od tego momentu jesteśmy właścicielami jednoosobowej działalności i tylko od nas zależy, jak w potoczą się dalsze losy naszej firmy.
Co zrobić by nasza firma rozwinęła skrzydła?
Z pewnością liczy się tutaj pomysł. Jeśli dobrze ocenimy swoje umiejętności, priorytety oraz umiejętności będziemy w stanie dopasować specyfikację firmy do tego co potrafimy.
Jeśli już natomiast odnajdziemy swoją drogę do sukcesu i będziemy wiedzieć, co chcemy robić i co umiemy robić z pewnością będziemy zadowoleni z efektów naszej pracy.
A może dofinansowanie na start?
Jeśli nasza firma, ze względu na specyficzny rodzaj działalności wymaga od nas zainwestowania dosyć sporej ilości pieniędzy warto rozejrzeć się w swoim Urzędzie Pracy za dofinansowaniem. Zazwyczaj tego typu pieniądze trafiają zarówno do osób bezrobotnych jak i starszych, które bez żadnego skutku poszukują pracy już od kilku lat.
Z takich dofinansowań zawsze warto korzystać. Tym bardziej, że w wielu przypadkach kwota na start jest bezzwrotna po spełnieniu pewnych wymagań zawartych w aneksie umowy o dofinansowaniu.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz