czwartek, 26 listopada 2015

Lepsza efektywność firmy

Lepsza efektywność firmy.


Autor: ewabrotha


Każde przedsiębiorstwo zarówno małe, jak i duże pewnego dnia musi zrobić krok na przód.


Często łączy się to z badaniami na określenie stopnia efektywności. Jest ona kluczowa cechą każdego działania i strategii przedsiębiorstwa. To właśnie ona pozwala na rozwój i sukces każdego przedsiębiorstwa. Składa się na nią wiele czynników. Jest to pierwszy kontakt z pracownikami danej firmy, czyli obsługa klienta, jak również wydajność produkcji czy dostępność produktów. Te wszystkie aspekty składają się na odbiór firmy w oczach klientów. Kiedy wynik efektywności jest dość mizerny, trzeba pomyśleć o usprawnieniu procesów.

Kilka kroków do lepszej efektywności.

Można określić kilka najważniejszych kroków, prowadzących do wydajnej firmy. Oto kilka wskazówek:

  1. Na początku trzeba dokonać analizy przebiegu procesów i wykrycie ewentualnej niespójności.

  2. Ważne jest uświadomienie sobie problemu, określenie jego genezy i spróbowanie pokonania go.

  3. Należy sporządzić odpowiednia mapę lub listę czynności jakie należy wykonać, by usprawnić system.

  4. Po określeniu wady systemu trzeba ustalić zakres działania.

  5. Po wprowadzeniu zmian, przed dłuższy czas należy obserwować czy następuje poprawa.

  6. Jeśli zmiany są zadowalające, to należy wdrożyć do końca.

Usprawnienie procesów biznesowych.

Praktycznie w każdej firmie następuje bezpośredni kontakt z klientem. Od sprawnej organizacji zależy, jak wypadniemy w jego oczach. Należy wykazać trochę empatii i postawić się na miejscu kupującego. To przecież o jego potrzeby tutaj chodzi. Przykładowo, kiedy narzeka on na zbyt długi czas realizacji zamówienia. To naszym priorytetem powinno być skrócenie tego czasu oraz spowodowanie większej satysfakcji z kontaktu z nasza firmą. Takie usprawnienie procesów może być bardzo korzystne. Przez nie osiągniemy lepsze wyniki sprzedaży, sympatii i szybkości obsługi oraz realizacji działań sprzedażowych. Warto pamiętać, że każde przedsiębiorstwo chce być coraz lepsze i takie poprawki są ku temu niezbędne, a co ważniejsze dla nas, mogą wyjść nam jedynie na plus.


Źródło: http://www.uslugidoradcze.com.pl/pl/optymalizacja-procesow.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 komentarz:

  1. Witaj! Twój blog jest niesamowity-poruszasz tak wiele ważnych dla mnie kwestii. Jestem właścicielem małej firmy ale rozrasta się naprawdę dość szybko i nie mogę narzekać na brak pracy ;) Więc chciałabym aby rozrosła się jeszcze bardziej ale niestety nie mam aż tyle zysków aby móc sobie pozwolić teraz " z własnej kieszeni" na pewne rzeczy więc wpadłem na pomysł aby zdecydować się na kredyt firmowy. Ale obiecałem sobie, że jeśli będę się już decydować na takie coś to dowiem się w 100 % wszystkiego aby wybrać jak najkorzystniejszą ofertę dla mnie. Po bardzo pracowitym okresie miałem dziś chwilę aby poczytać co nieco w internecie i rozejrzeć się za jakąś atrakcyjną ofertą. Jednak szczerze mówiąc nie wiem na co powinienem zwracać szczególną uwagę, stąd moje pytanie czym Twoim zdaniem powinienem się kierować? Przeglądając różne strony natrafiłem min na bank <a href="https://www.deutschebank.pl/profesjonalisci.html>https://www.deutschebank.pl/profesjonalisci.html</a> , który oferuje usługi również dla firm. Co sądzisz o nim ? Będę wdzięczny za wszelkie rady :)

    OdpowiedzUsuń